Virtual model
NCBR

 

Tytuł Projektu:

Opracowanie innowacyjnych narzędzi do wsparcia sprzedaży internetowej w branży obuwniczej.

Opis Projektu:

Projekt dotyczy prac B+R prowadzących do zaprojektowania i przygotowania do wprowadzenia na rynek technologii wspierających sprzedaż w sklepach internetowych specjalizujących się w handlu obuwiem. Opracowane rozwiązania mają umożliwić przymierzanie obuwia na odległość w sposób jak najbardziej zbliżony do doświadczenia w sklepie stacjonarnym, dzięki technologii 3D i AR (rzeczywistości rozszerzonej), a także umożliwić łatwe zeskanowania stopy i dopasowanie rozmiaru obuwia przy użyciu smartfonu.

Cel Projektu:

Stworzenie, poprzez opracowanie innowacyjnych nowych algorytmów i narzędzi informatycznych, platformy wspierającej sprzedaż w systemach e-commerce dla branży obuwniczej. Technologie dla jakich znaleziono możliwość zastosowania w projekcie, to m. in. rzeczywistość rozszerzona (AR) wspierana algorytmami uczenia maszynowego (ML), na bazie których zostanie wypracowana nowa autorska technologia dopasowania rozmiaru buta do stopy, skanowania stopy smartfonem oraz wizualizacji obuwia na sylwetce użytkownika. Technologia będzie udostępniana dla producentów i sklepów poprzez API w modelu abonamentowym (SaaS).

Planowane Efekty:

Wynikiem realizacji projektu będzie nowa platforma wspierająca sprzedaż w systemach e-commerce, dedykowana dla producentów obuwia oraz ich dystrybutorów, składająca się z innowacyjnych modułów: skanowania stopy smartfonenm dopasowywania rozmiaru obuwia do stopy i wirtualnej przymierzalni obuwia na sylwetce użytkownika.

Wartość Projektu:

3 529 973.53 zł

Kwota dofinansowania:

2 726 861.18 zł

Shoe try-on
NCBR

 

Tytuł Projektu:

Automatyzacja procesu digitalizacji obuwia do postaci dokładnego modelu 3D.

Opis Projektu:

WEARFITS sp. z o o. realizuje projekt badawczo-rozwojowy w ramach Umowy o wsparcie (powierzenie grantu) dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 1.3 Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałania 1.3.1 Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – Bridge Alfa, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt dotyczy przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad automatyzacją procesu digitalizacji obuwia do postaci dokładnego modelu 3D, do zastosowania jako innowacyjne narzędzie do wsparcia sprzedaży internetowej w branży obuwniczej.

Cel Projektu:

Opracowanie metod, narzędzi i algorytmów, służących do automatyzacji procesu digitalizacji obuwia przy użyciu skanera sprzętowego oraz specjalistycznego oprogramowania.

Planowane Efekty:

Stworzenie prototypu rozwiązania automatyzującego proces tworzenia modeli 3D, gotowego do dalszej komercjalizacji.

Wartość Projektu:

1 000 000 zł

Kwota dofinansowania:

800 000 zł